Porażki czy doświadczenie? Kwestia podejścia


Autor: Level Up

Wydawałoby się, że temat odnoszenia porażek został już absolutnie wyczerpany. Czy jest szansa, że ktoś podejdzie do tego całkowicie inaczej niż wszyscy do tej pory? Zdecydowanie tak! Zapraszamy do naszego artykułu.

Zacznijmy może od tego, czym do tej pory była dla Ciebie porażka? Określmy jej definicję.porazka

Porażka, to nieosiągnięcie swojego celu, przerwanie drogi, niepowodzenie podczas realizacji planów, zatrzymanie się w trakcie spełniania marzeń.


Czy to jednak jest prawdziwa jedynie słuszna definicja porażki?


Z porażką, jak ze wszystkim w życiu, zależy od perspektywy. Jeżeli będziesz patrzył na niepowodzenia z takiej perspektywy, jaką poznałeś przed chwilą, rzeczywiście – to będzie jedynie słuszna definicja porażki.


Odpowiedz sobie, czy upadek oznacza koniec drogi? Czy w codziennym życiu, kiedy przewrócisz się idąc do sklepu, to zawrócisz z powrotem do domu? Czy wstaniesz i pójdziesz dalej? Oczywiście, że wstaniesz i zrobisz zakupy. Ale czy to wszystko?


Nie! Wstaniesz mądrzejszy, o informację mówiącą Ci – gdzie jest dziura. Idąc tą samą drogą po raz kolejny, będziesz wiedział gdzie nie stanąć, by się nie przewrócić. Dokładnie ta sama zasada dotyczy się porażek. Jeśli uświadomisz sobie ich rolę w drodze do swojego celu, będziesz wyciągał z nich lekcje, to na samym końcu drogi, kiedy będziesz już na szczycie – będziesz opowiadał o nich z przyjemnością.


Porażka, to taki sam upadek w drodze do celu, jak ten w drodze do sklepu. Jedne z nich są bardziej, inne mniej bolesne, ale po każdym możesz wstać i iść dalej. Teraz tylko pozostaje kwestia tego, czy czegoś ona Cię nauczy. Jeśli tak, to wiesz, że po raz kolejny w tą samą dziurę nie wpadniesz, idziesz dalej, zmieniasz strategię i ciągle jesteś w grze. Jeśli nie wyciągniesz wniosków, porażka pozostanie porażką, nie zmienisz stylu działania, nie podejmiesz żadnych nowych decyzji i będziesz kręcił się w kółko.


„Gdyby nie porażki, które odnosiłem, nigdy nie osiągnąłbym tego co osiągnąłem” - takie zdanie padło z ust Steve'a Jobsa. Zauważ, że każdy, KAŻDY, kto osiągnął w życiu spektakularny sukces, opowiada o swoich porażkach. Każdy z nich traktuje porażki, jako wyznacznik drogi, którą podążali, jako lekcje od życia. I tylko i wyłącznie dzięki takiemu podejściu osiągnęli to, co osiągnęli.


Dlatego proponujemy kolejny brand myślenia.


„Porażka, to nierozłączny element sukcesu, drogowskaz, lekcja od życia”.


Miej świadomość tego, że podejmując działanie jest wielka szansa, że odniesiesz porażkę. Jeśli pozostaniesz w miejscu lub po odniesieniu porażki przestaniesz działać – jesteś na nią skazany.
Wejdź i kreuj swoje życie! J&M

Brak komentarzy:


Bezpłatny dostęp do materiałów niepublikowanych na stronach:

Udostępnij:

Tweetnij