Total Makeover | Jeśli byłbym zwierzęciem to jakim?

Autorem artykułu jest Edyta Zając


Chcesz dowiedzieć się, co inni o Tobie myślą? Trudno czasem uzyskać proste i szczere odpowiedzi na własne pytania i wątpliwości. Oto narzędzie, dzięki któremu poznasz opinię, jaką mają inni o Tobie.


Wciąż trwają prace nad naszym profesjonalnym wizerunkiem. Podczas kilku pierwszych dni Wielkiej Odmiany skupiamy się w dużej mierze na diagnozie własnej reputacji i zmianie swojego otoczenia.


Dziś chciałabym zachęcić Cię do eksperymentu. Jeśli chcesz uzyskać wielostronny i kompletny opis tego, jak się prezentujesz, poproś co najmniej 10 osób o udzielenie Ci odpowiedzi na trzy poniższe pytania.

  • jeśli byłbym zwierzęciem to jakim?
  • jakie pozytywne cechy ma to zwierzę? (zaznacz, że odpowiedź na to pytanie nie jest związana z Tobą, ale ze stworzeniem, o którym wspomniał Twój rozmówca)
  • jakie negatywne cechy lub wady ma to zwierzę (znów podkreśl, że rozmowa dotyczy tylko tego stworzenia)
Dzięki odpowiedziom na te pytania poznasz skojarzenia swoich rozmówców. Nawet jeśli zaznaczyłeś, że odpowiedzi na dwa ostatnie pytania związane są jedynie ze zwierzakiem, które wybrały te osoby, tak czy inaczej przekażą Ci oni swoje wewnętrzne przekonania związane z Tobą. Metafora, którą się posłużyłeś stała się dla każdego z nich tarczą ochronną - nie boją się tego, że Cię zranią i dzięki temu łatwiej im będzie się otworzyć. 


Po każdej rozmowie zapisz jej wyniki na kartce. Następnie przeanalizuj wypowiedzi swoich rozmówców - jakie skojarzenia się powtarzają? Jakie pozytywne cechy są częściej wymieniane? Które negatywy są opisywane częściej.


Każda taka informacja da Ci wyjątkową wiedzę związaną z Twoją reputacją i profesjonalnym wizerunkiem. Poznasz opinie innych ludzi, dzięki czemu łatwiej Ci będzie rozwijać pozytywne cechy, które zachęcają rozmówców i budują zaufanie. Co więcej, popracujesz nad wadami, które - jeśli zniwelowane - staną się podstawą Twojego sukcesu.
Pomysł zaczerpnięty z książki Pang Li Kin "Profesjonalny wizerunek"
_ _ _ _ _ 

Osoby zainteresowane budowaniem reputacji i profesjonalnego wizerunku zapraszam na blog: www.lifeskillsacademy.blogspot.com

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:


Bezpłatny dostęp do materiałów niepublikowanych na stronach:

Udostępnij:

Tweetnij